отглеждане на лозя Без допълнителна загадка

отглеждане на лозя Без допълнителна загадка

отглеждане на лозя Без допълнителна загадка

Blog Article

Първо трябва да се има предвид, че с обработката на почвата целта е да подобрим физичните свойства на почвения слой, за да оптимизираме по този начин водния, въздушния и хранителен режим на едно насаждение.

След покарването на пъпките в почвата се увеличава опасността от оронването им, а евентуалните валежи през този период предизвикват масовото им загниване. Тези повреди засягат предимно главните пъпки, които се развиват по-рано и са най-родовити.

Това се прави през есента, за да не измръзнат през зимата. Съхраняват се във влажен пясък на хладно.

След края на бурната ферментация, виното се отделя от джибрите. Джибрите са твърдата съставка на гроздовите зърна, ципите, а в някои случаи и неотделените чепки. Наричат се още пращина или комини. Те се отделят, понеже отнемат от аромата и свежестта на виното и му придават тръпчив вкус. Любителите винари, трябва да внимават в плуващите джибри да не проникне кислород от въздуха, който ще увеличи количеството оцетно-кисели бактерии и крайният продукт ще е оцет.

Отгрибването на лозите се извършва, след като е преминала опасността от силните мразове, но винаги преди да е започнало набъбването на зимните очи – забавянето на отгрибването може да има лоши последици.

Празник „ЕКО кошница, моля!“ събира в Елхово производители, преработватели и любители на чистите местни храни

Напролет отгрибването на лозите трябва да се прави винаги преди да е започнало набъбването на зимните очи, защото след покарването на пъпките се увеличава силно опасността от оронването им.

Така че, внимавайте и питайте преди да бързате или чакате.

Рано или късно амортизацията е факт, има ли начин да противодействаме?

Лозарството има тесни връзки с физиологията на растенията, ботаниката, генетиката, биохимията, почвознанието, агрохимията и други.

Отглеждането на специални гроздови сортове е скъпа и трудоемка задача. Лозята търпят неколкократни годишни обработки, за да се гарантира събирането на добра реколта. И докато в миналото лозарите са отглеждали гроздето върху самоделни конструкции, то днес в големите лозови масиви се използват телени конструкции, свързани чрез железобетонни или друг вид лозарски колове.

Тогава се допускат най-големите грешки и лозите се претоварват. И вместо добро развитие, през вегетацията се стига до обратното.

Машината може да се агрегатира с лозя отклоняващи секции и работни органи за едновременна обработка на вътрередовите пространства. Акцентът при тази машина е използването на плоскорезни работни органи, с които се премахва плужната обработка, т.

Какви народни средства се ползват срещу болестите по лозите

Report this page